„Pora Prozy 3” w Krakowie
[Aktualności - zaproszenia]
16–20 października 2007

Ruszyła „Pora Prozy 3” – festiwal książki.
11 miast, literacka reprezentacja Izreala, najwybitniejsi polscy prozaicy, tegoroczni debiutanci, publicyści, literaturoznawcy, prozatorscy slamerzy, znawcy twórczości Conrada i wiele innych znakomitości polskiej i światowej prozy – wszystko to już w tym tygodniu w ramach październikowej odsłony festiwalu „4 Pory Książki”.
Czytanie jest wielką przyjemnością – tak jak rozmawianie o literaturze. Przekonaj się. Przyjdź. Zapraszają organizatorzy, wydawcy i zaproszeni goście.
16 Oct 2007 by Tomasz Charnas

Festiwal literacki „Manifestacje poetyckie” 2007
[Aktualności - zaproszenia]
Warszawa, 25–26 sierpnia

Współcześnie, w dobie cyberkultury i przenikania wzajemnego różnych rodzajów ekspresji artystycznej, przekaz poezji nie polega na monotonnym odczytywaniu wiersza z pomiętej kartki przez poetę we flanelowej koszuli. Poezja stała się sztuką sceniczną, w połączeniu z muzyką i wizualizacją znajduje nowe sposoby wyrazu. I taką poezję, jako element performance'u, jako eksperyment sceniczny, interaktywny i międzyludzki – obok tradycyjnych form – prezentujemy.
W programie: targi książki poetyckiej, prezentacje pism artystycznych, instalacje plastyczno-literackie, koncerty, spotkania autorskie, slam, panele dyskusyjne, zlot ponad 100 poetów z całego kraju. Głównym gościem w tym roku będzie pismo i stowarzyszenie Rita Baum z Wrocławia. Ponadto odbędą się warsztaty literackie, rozstrzygnięcie Konkursu poetyckiego im. T.J. Pajbosia. Wydarzeń artystycznych i dysput krytycznych nie zabraknie.
23 Aug 2007 by Tomasz Charnas

Spotkanie z Michałem Zantmanem w Krakowie
[Aktualności - zaproszenia]
Krajobraz z atramentowym wieczorem.

Klub LOKATOR (ul. Krakowska 27)
zaprasza na wieczór autorski Michała Zantmana
i promocję książki Krajobraz z atramentowym wieczorem.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 czerwca, o godz. 20.00.
Rozmowę z autorem przeprowadzi Tomasz Charnas.
18 Jun 2007 by Tomasz Charnas

Realizm nie tylko magiczny
[Aktualności - zaproszenia]
Nowa literatura hispanojęzyczna w Polsce

Zapraszam na spotkanie wokół literatury hispanoamerykańskiej. Odbędzie się ono w środę, 13 czerwca, o godz. 20.00 w krakowskim klubie Lokator (ul. Krakowska 27).

Wieczór będzie okazją do promocji tytułów wydawnictwa muchaniesiada.com, które publikuje tłumaczenia nowej literatury hispanojęzycznej w serii Postm@condo. Do tej pory były to Śmierć na ulicy Unzueta Edmunda Paza Soldána i Noc jest dziewicą Jaimego Bayly’ego.
Organizatorzy zaplanowali też dyskusję o współczesnej prozie iberoamerykańskiej. Wezmą w niej udział Katarzyna Mroczkowska-Brand, komparatystka z Wydziału Polonistyki UJ, oraz Tomasz Pindel – ceniony tłumacz i znawca literatury z Ameryki Łacińskiej, autor książki Zjawy, szaleństwo i śmierć. Fantastyka i realizm magiczny w literaturze hispanoamerykańskiej. Spotkanie poprowadzi Iga Noszczyk
13 Jun 2007 by Tomasz Charnas

RITA FEST no. 1 – „Atak czasopism”
[Aktualności - zaproszenia]
Młode pisma literacko-artystyczne
Wrocław, 4–6 czerwca 2007


Redakcja „RITY BAUM” zaprasza na RITA FEST – pierwszy od 10 lat festiwal czasopism literackich we Wrocławiu. W ramach imprezy odbędzie się szereg paneli dyskusyjnych, w trakcie których uczestnicy mają nadzieję omówić najważniejsze problemy, związane z działalnością niskonakładowych pism literackich i artystycznych, dotyczące m.in. marketingu, polityki wydawniczej, kwestii światopoglądowych i politycznych, funkcjonowania w skali lokalnej i ogólnopolskiej.
Do udziału w dyskusjach zostali zaproszeni redaktorzy najważniejszych pism literackich, założonych w ostatnich dwóch dekadach, krytycy literaccy oraz redaktorzy debiutanci z ostatnich lat.
W ramach festiwalu odbędą się liczne imprezy towarzyszące, m.in. koncerty (Ziemia Planeta Ludzi, Ba-lan Soundystem, Brudne Dzieci Sida/Glebogryzarka P-45), Short Story Slam – konkurs na krótkie opowiadanie, performance i instalacje.
30 May 2007 by Tomasz Charnas

<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Następne >>